Archiwum - Aktualności

18 czerwca 2015 17:40

W turniejowych szrankach

18 czerwca zawitali do naszej szkoły średniowieczni wojownicy.

Po przywitaniu się z rycerzem polskim i krzyżackim opowiedziano nam, w jaki sposób mały chłopiec stawał się honorowym rycerzem. W roli pazia wystąpił nasz kolega z szóstej klasy - Radek.

Następnie zobaczyliśmy pokaz broni. Mogliśmy obejrzeć miecze, halabardy, topory. Aż ciarki przechodziły po plecach, gdy słuchaliśmy o tym,  jak dawniej walczyło się nimi! Oczywiście nie obyło się bez pokazu walk, jakie toczono w czasie bitew średniowiecza. Aoko w oko z rycerzem stanął - Bartek z piątej klasy, który wygrał pojedynek.

Na tym pokazie zobaczyliśmy także inscenizację zakucia oskarżonego w dyby. Śmiechu było co niemiara, bo skazańcem został uczeń z szóstej klasy. Poddany małym "torturom" obiecał poprawę zachowania i został uwolniony. Może to dobry sposób na szkolnych gagatków?!:)

Na koniec pokazu każdy uczeń mógł przymierzyć elementy stroju rycerskiego, potrzymać miecz lub topór. Zapamiętaliśmy też ważne słowa: „Dla rycerza nieważna jest walka, tylko zachowanie honoru i przestrzeganie kodeksu rycerskiego".

Bardzo podobała się nam średniowieczna prezentacja. To wspaniała i bardzo pouczająca, "żywa"  lekcja historii.

 

Przeczytano: 496 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: