Archiwum - Aktualności

13 czerwca 2015 16:11

Wycieczka do Kłodzka

Z pewnością najprzyjemniejszymi chwilami z życia szkolnego są te, które można przeżyć na wycieczkach szkolnych – o tym wiedzą wszyscy!
12 czerwca uczniowie kl. IV - VI uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do uroczej Kotliny Kłodzkiej.
Wczesna godzina wyjazdu nikogo nie odstraszyła, wszyscy cierpliwie oczekiwaliśmy na przyjazd autokaru. Ponieważ humory nam dopisywały, podróż upłynęła  pod znakiem niekończących się rozmów  i piosenek.

Kłodzko przywitało nas ciepłym, letnim słońcem, więc od razu przystąpiliśmy do realizacji planu zwiedzania ciekawych pod względem turystycznym miejsc. Pierwszym z nich było stare miasto i m. in. zabytkowy kościół.

Następnym punktem programu było bliższe przyjrzenie się Twierdzy Kłodzkiej, gdzie mogliśmy  wzbogacić swą historyczną wiedzę . Potem przechodziliśmy zabytkowym tunelem - labiryntem, którego pokonanie nie należało do najłatwiejszych. Po zwiedzeniu tych miejsc, przy odpowiednim świetle południa, udało nam się uchwycić również panoramę miasta ze specjalnego tarasu widokowego.

Po krótkiej przerwie na śniadanie i lody udaliśmy się w kierunku Kletna  - do Jaskini Niedźwiedziej. Aby dotrzeć do celu, musieliśmy z parkingu pokonać ponad kilometrową trasę pod górę. W jaskini podziwialiśmy stalaktyty, "draperie", "zasłony", misy martwicowe i inne cuda stworzone przez naturę. Z niecierpliwością czekaliśmy, aby ujrzeć szczątki niedźwiedzia i lwa jaskiniowego.

Późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Olszyny. To była wspaniała wycieczka przyrodniczo - historyczna. Będziemy długo ją wspominać.

Przeczytano: 528 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: