21 czerwca 2015 15:26

Spotkanie z "Małym Księciem"

Uczniowie naszej szkoły mogli poznać historię Małego Księcia, oglądając spektakl wyreżyserowany przez księdza Tomasza Metelicę przy współpracy pani Magdaleny Błaszczyk.  Adaptację teatralną książki Antonie de Saint Exupery- „Mały Książę” mogliśmy obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie.

Głównym tematem poruszanym w sztuce była podróż chłopca po różnych planetach, na których spotykał wielu dorosłych. Każda z napotkanych osób miała wady, co powodowało, że źle wykonywali swoje zawody. Ukazane zostały następujące wady: próżność, chciwość, żądza władzy oraz pijaństwo.

Wśród aktorów mogliśmy rozpoznać absolwentów naszej szkoły. Są to uczniowie, którzy od najmłodszych klas osiągali sukcesy w konkursach recytatorskich, nie tylko na szczeblu powiatowym. Wspaniałe odegranie ról w "Małym Księciu" potwierdza, iż młodzi aktorzy rozwijają swój talent.

Spektaklowi towarzyszyła muzyka, budująca wśród widowni ciepły nastrój, która razem ze słowami różnorodnych piosenek tworzyła znakomity efekt.

Przedstawienie dostarczyło niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwróciło uwagę na to, co w życiu ważne, a" to, co najważniejsze... jest niewidoczne dla oczu".