05 czerwca 2015 22:03

Wizyta strażaków

2 czerwca do naszej placówki przybyli niecodzienni goście. O godzinie 10.00 na plac przed szkołą wjechał wóz strażacki, a w nim strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Panowie strażacy zaprezentowali pojazd ratowniczo – gaśniczy, szczegółowo omówili wszystkie przedmioty znajdujące się w jego wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru, umożliwiając uczniom praktyczne ćwiczenia.

Największą atrakcją było oczywiście polewanie wszystkich wodą. Pogoda dopisała, więc wszyscy biegali mokrzy, ale szczęśliwi, z okrzykami „Jeszcze, jeszcze!”

To była ciekawa lekcja, w czasie której dzieci mogły obejrzeć sprzęt ratowniczo-gaśniczy, poznać trudną  pracę strażaków. Bardzo ważne okazały się wskazówki na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.