04 marca 2018 20:40 | Aktualności

„ W KRAINIE LODU” ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

27 lutego i 1 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Olszynie odbyły się zajęcia otwarte dla starszaków z Gminnego Przedszkola Publicznego w Olszynie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mieszczącego się w naszej szkole.

Tematem przewodnim zajęć była baśń H. Ch. Andersena pt. „ Królowa Śniegu”. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Panią Justyną Jasińską przygotowali szereg zabaw integracyjnych i dydaktycznych dla przybyłych gości.

Naszych najmłodszych kolegów i koleżanki przywitała Królowa Śniegu, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, ale zanim to nastąpiło, każde dziecko musiało pokonać śnieżny labirynt, który prowadził do „Krainy lodu”. Przedszkolaki pokonały go bardzo sprawnie i zostały przyjęte do grona „śnieżynek”.

Spotkanie rozpoczął taniec integracyjny, który rozgrzał wszystkich uczestników w lodowatej krainie. Po wspólnej zabawie śnieżynki „opadły” na dywan i wysłuchały opowieści babci o przygodach Kaja i Gerdy.

Pierwszym zadaniem dzieci było ułożenie historyjki obrazkowej dotyczącej przeczytanych fragmentów. Zadanie drugie sprawdzało zręczność starszaków. Przedstawiciel każdej z grup otrzymał sanie Królowej Śniegu na długim sznurku i musiał je jak najszybciej nawinąć na patyk. To zadanie zaangażowało wszystkich zgromadzonych w krainie. Każda grupa głośno dopingowała swojego rówieśnika. Kolejną rundę przygotowała „Różana pani”. Zadaniem dzieci było skradanie się do ogrodu i zabranie jak największej ilości róż.

Po wspólnych zabawach trzecioklasiści zaprosili „ śnieżynki” do ławek i tam czekały na nich kolejne  zadania. Pod opieką uczniów i pani miały okazję zostać „małymi odkrywcami”, wykonując samodzielnie doświadczenie. Z magicznego proszku, który przyniosła ze sobą Królowa Śniegu, dzieci tworzyły sztuczny śnieg, a z niego powstawały kule śniegowe. Dotykanie śniegu, który się wcale nie topił, wzbudzał wiele emocji. Na koniec mali goście wykonali „szklane kule”, które mogli zabrać do domu.

Na zakończenie spotkania wszyscy  zostali zaproszeni na poczęstunek. Po przygodach w krainie lodu, w obecności Pani Justyny, dzieci zwiedziły szkołę i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Zajęcia otwarte były okazją do spotkania z uczniami, nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej i pedagogiem.

Dziękujemy za przybycie Pani Klaudii Baszak, Pani Bernadetcie Hryniewicz i Elżbiecie Tur, a dzieciom za  duże zaangażowanie na zajęciach, miłe spotkanie i wspólnie