09 lutego 2018 22:35 | Aktualności

Cudowny wyjazd na cudowny film…

9 lutego uczniowie klas I – VII pojechali do Multikina w Zgorzelcu, gdzie obejrzeli amerykański film fabularny pt. „Cudowny chłopak”.

Jego bohaterem jest August, inteligentny, dowcipny chłopiec, który z powodu zmutowanego genu ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z wykluczeniem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością.

Film okazał się wzruszający i mądry. Poruszał zagadnienie inności, tolerancji, akceptacji, trudnych relacji między rówieśnikami oraz trudnych relacji w rodzinach dotkniętych chorobą dziecka. Dał wszystkim do myślenia, jak powinniśmy się zachowywać wobec inności. Z ust bohaterów padło wiele mądrych i inspirujących słów.  Mamy nadzieję, że motto z filmu zostanie przez uczniów naszej szkoły zapamiętane i jak najczęściej wykorzystywane:

„Wielkość przejawia się nie w sile,

lecz we właściwym jej wykorzystaniu.

Największym człowiekiem jest ten,

Kto swoją siłą potrafi porwać najwięcej serc.”

Dziękujemy księdzu Jakubowi Sikorskiemu za zorganizowanie wyjazdu!