07 stycznia 2018 15:48 | Aktualności

„Ty tylko mnie poprowadź..."

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Ludzie rodzinnie gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę w klasie, własnoręcznie wykonują ozdoby, śpiewają kolędy i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe.

Dnia 22.12.2017 roku uczniowie kl. III a, IV i I wprowadzili licznie zgromadzonych przedstawicieli władz miasta, księży rodziców, nauczycieli i uczniów w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Anioły, Śmierć, Herod, Diabełki, pasterze i dzieci.

Postać Małego Księcia w sposób refleksyjny uświadomiła wszystkim, że w życiu człowieka dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, jak miłość, przyjaźń, ciepło rodzinne, wiara, zrozumienie, siła i ofiarność.

Mali aktorzy pod opieką nauczycieli oraz pana Mirosława Matogi mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i muzycznych. Efekt spotęgowały liczne, żartobliwe teksty, co stworzyło atmosferę wspólnej zabawy. Ogromne zaangażowanie uczniów wywarło na publiczności duże wrażenie i wynagrodziła ich gromkimi brawami.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, pani Barbara Wożniak złożyła życzenia świąteczno- noworoczne.

.