18 grudnia 2017 22:28 | Aktualności

" PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK"

8 grudnia uczniowie klas 0- III pod opieką wychowawczyń wybrali się na przedstawienie pt.  „ Plastusiowy pamiętnik”, które  przygotował i przedstawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl wystawiony był w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.

O godz. 8.10 w szkole odbyła się zbiórka, po której udaliśmy się do autokaru. Uczniowie zajęli miejsca w autobusie. Po krótkiej podróży dotarliśmy na miejsce. Następnie zajęliśmy miejsca na  sali widowiskowej, oczekując z przejęciem rozpoczęcia  spektaklu.

Kiedy zgasło światło, z ciekawością obserwowaliśmy scenę, na której pojawili się aktorzy. W rolach głównych wystąpili: Plastuś, Tosia, Witek, Klara, Zosia, Petronela i przyjaciele z piórnika.

Tematyką inscenizacji teatralnej był mały ludzik ulepiony z plasteliny, który uważał, że  jest nikomu niepotrzebny. Plastuś poucza nas i przypomina o wzajemnym szacunku, przyjaźni oraz życzliwości. Ukazuje, że bycie samolubem, niemiłym sprawia, że czujemy się odrzuceni przez społeczeństwo.

Niezwykłym wsparciem dla Plastusia okazali się przyjaciele. Dzięki nim plastelinowy bohater czuł się potrzebny i zrozumiał, że nie warto  martwić się na zapas.

Wystąpienie przygotowane dla uczniów było bardzo ciekawe, humorystyczne, a momentami wzruszające. Przedstawienie bardzo się nam podobało i na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że już wkrótce po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć nowy spektakl.

Karina Polowczyk kl. IIIb