05 grudnia 2017 19:41 | Aktualności

Lekcja regionalizmu w lubańskim muzeum

5 grudnia br. uczniowie klas III uczestniczyli w ciekawej lekcji regionalizmu, która odbyła się w Regionalnym Muzeum w Lubaniu, mieszczącym się w samym centrum miasta. Uczestnicy wycieczki wielokrotnie jeżdżą do Lubania, ale tylko nieliczni odwiedzili muzeum, aby zobaczyć zgromadzone tam eksponaty. Celem wyjazdu było kształtowanie  wypowiedzi na temat oglądanej wystawy, poznanie historii regionu oraz przybliżenie pojęć związanych z muzeum np. eksponat, ekspozycja, wystawa.

Tematem przewodnim była historia naszego regionu i miasta Lubań. Dzieci, zwiedzając sale muzealne, z zaciekawieniem oglądały wystawy dotyczące m.in. historii Lubania i regionu, sztuki i archeologii, minerałów i skał z zachodniej części Dolnego Śląska.

Żywa lekcja historii o naszym regionie, którą poprowadził dyrektor muzeum – pan Łukasz Tekiela, przypadła wszystkim słuchaczom do gustu.

Przeżycia i emocje, które towarzyszyły uczniom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.