05 grudnia 2017 18:58 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28 XI 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała pani Ewa Korolewicz - bibliotekarz szkoły.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Gościem specjalnym na naszym spotkaniu była pani Anna Mikler – bibliotekarz Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie. Pni Anna przeczytała dzieciom fragment książki pt. „Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu” autorstwa Urszuli Piotrowskiej. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania do tekstu. Dzieci, które udzieliły poprawnych odpowiedzi, nagrodzone zostały słodyczami.

Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o słynnych postaciach misiów występujących w bajkach i filmach dla dzieci.

Kolejnym punktem spotkania były występy poszczególnych klas. Każda klasa przygotowała taniec, piosenkę lub zabawę związaną z misiem.  Wszyscy wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o  naszym pluszowym przyjacielu.

Po prezentacjach klasy zostały nagrodzone dyplomami, następnie udaliśmy się do sal na słodki poczęstunek.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej  i radosnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok!