01 grudnia 2017 18:15 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2017

Z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, święta przypadającego 20 listopada, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka, w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę V, pod opieką wychowawczyni pani Iwony Wieliczkiewicz.

Piątoklasiści przypomnieli wszystkim uczniom  prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka. Wiersze związane z tym ważnym tematem były przeplatane wesołymi piosenkami, skierowanymi szczególnie do najmłodszych kolegów i koleżanek.

Na koniec apelu głos zabrała pani dyrektor Barbara Woźniak, która podkreśliła, jak ważna jest znajomość praw. Przypomniała też, że w przypadku ich łamania, każde dziecko może zwrócić się do zaufanej osoby dorosłej np. pracowników szkoły, a nawet zadzwonić pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 800 121212 lub 116 111.

Pamiętajcie:

„ Niech się wreszcie każdy  dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to też człowiek,

Tyle, że jeszcze mały! „

Uczniowie klasy V