26 listopada 2017 21:43 | Aktualności

Z wizytą w Urzędzie Miejskim

W listopadzie uczniowie klas trzecich odwiedzili Urząd Miejski w Olszynie.

Wizyta w olszyńskim Urzędzie rozpoczęła się od spotkania z Burmistrzem Olszyny Panem Leszkiem Leśko, który odpowiadał na pytania związane ze swoją pracą.

Po spotkaniu z Gospodarzem Gminy, uczniowie w obecności Pani Sekretarz Gminy Haliny Białoń poznawali stanowiska i obowiązki pracowników samorządowych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca Pani Agnieszki Suchodolskiej - Inspektora ds. oświaty, Pani Kamili Żołubak- Inspektora ds. utrzymania czystości i porządku w gminie, a tym samym powtórzyli zasady segregacji odpadów do odpowiednich pojemników. Mali olszynianie odwiedzili  sekretariat i referaty: Skarbnika Gminy, Kasę, Urząd Stanu Cywilnego i Straż Miejską. Podczas spotkania ze strażnikami, uczestnicy wizyty przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak postępować ze zwierzętami błąkającymi się po Olszynie. Dzieci mogły również zobaczyć i usłyszeć sygnały dźwiękowe, które uruchamiane są w samochodzie podczas wyjazdu na interwencję.

Trzecioklasiści miło wspominają  czas spędzony w Urzędzie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i pracownikom Urzędu Gminy za miłe przyjęcie.