26 listopada 2017 20:45 | Aktualności

ZBIERAJ Z KLASĄ

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu ,,Zbieraj z klasą”.

W ramach akcji propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego. Dzieci nie tylko zdobywają i poszerzają wiedzę na temat ochrony środowiska, ale również angażują się w zbieranie zużytych baterii, których już zgromadzili ogromną ilość.  Będą one odebrane przez odpowiednie instytucje.

W związku z programem pan Mirosław Matoga z Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie przeprowadził 14.11.2017roku dla wszystkich klas ciekawą prezentację. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z działalnością Mariusza Totoszki, znanego piosenkarza, który jest propagatorem akcji ,,Zbieraj z klasą”. Dzieci ochoczo śpiewały piosenki związane z programem ,,Jeden dobry uczynek” i ,, Zbieraj z klasą”.    Oprócz zdobytej wiedzy była to również świetna zabawa.

Monika Majewska