Aktualności

19 listopada 2017 19:55 | Aktualności

A dzisiaj pojechaliśmy na „Zemstę”…

   Dziś, 13 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na sztukę wystawioną przez Narodowy Teatr Edukacji. 

   Klasy VI i VII miały okazję na kilkadziesiąt minut zapomnieć o otaczającym świecie i zatopić się w świat bohaterów „Zemsty”, którzy pomimo swych przywar mają w sobie coś takiego, że nie da się ich nie lubić. Począwszy od Papkina, tchórzliwego fircyka ślepo zapatrzonego w wielki świat, o którym może tylko pomarzyć, poprzez Cześnika -  porywczego zawadiakę, który szybciej działa niż myśli, a skończywszy na Rejencie – pozornie skromnym, a w rzeczywistości obłudnym i chciwym. Kobiety reprezentuje Podstolina, która straciła już trzech mężów i majątek, a teraz szuka zarówno jednego jak i drugiego.  Młodzi – Klara i Wacław, którzy chcą być razem i są gotowi do różnych, nie zawsze moralnie właściwych zachowań… Nie można zapomnieć o Dyndalskim – starym sarmacie, który jest przedstawicielem mijających już czasów.

   „Zemsta” to jedna z najczęściej wystawianych sztuk hrabiego Aleksandra Fredry. Jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana i niezwykle zabawna. Dzięki adaptacji dzieła przez Narodowy Teatr Edukacji, komedia mogła bawić również młodzież. Żywa gra aktorska, muzyka i kolorowe dekoracje wywarły duże wrażenie na młodych odbiorcach sztuki teatralnej, którzy z entuzjazmem oglądali potyczki mieszkańców starego zamku we wsi z końca XVIII wieku. Było warto, mocium panie…

                                                                                                                                               Natalia Dzioba

Przeczytano: 101 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: