07 listopada 2017 18:37 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI NA ZAJĘCIACH W GMINNYM OŚRODKU KULTURY

23 i 25 października 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie  na zajęcia z rytmiki i warsztaty plastyczne, które zostały przeprowadzone przez pana Mirosława Matogę i panią Karinę  Animucką.

Na zajęciach z rytmiki dzieci tańczyły, śpiewały  piosenki o jesieni oraz grały  na instrumentach. Zajęcia te miały na celu wzbudzenia zamiłowania do muzyki, kształtowania umiejętności słuchania prostych utworów muzycznych, rozbudzania wrażliwości muzycznej.

Dzięki pani Karinie przedszkolaki mogły wziąć udział w bardzo ciekawych zajęciach plastycznych. Na samym początku mali goście zostali  powitani i zaproszeni do zabawy kamykami, sznureczkami i guzikami. Dzieci mogły przekonać się, że aby miło spędzić czas,  nie są potrzebne drogie zabawki, a czasami wystarczą przedmioty znajdujące się w szufladzie u mamy. Następnie mali artyści przygotowali  kolorową masę solną,  z której powstały barwne, jesienne liście.

Dzięki takim plastycznym lekcjom kształtuje się wyobraźnia dziecka i jego aktywność twórcza. Przedszkolak staje się wrażliwy na piękno, rozwija sprawność manualną, wyrabia umiejętność wyrażania własnego „ja” w pracy twórczej, utrwala znajomość  podstawowych kolorów.

Bardzo dziękujemy pani Gabrieli  Murias, która również zaangażowała się w organizację zajęć.