31 października 2017 16:58 | Aktualności

Witajcie w naszej bajce!

Rozśpiewana i roztańczona akademia, gdzie na straży optymizmu i nauki przez zabawę stoi szalony profesor Ambroży Kleks. O takiej szkole marzy wielu uczniów. Nie ma w niej matematyki czy historii… zastąpiły je kleksografia i  leczenie chorych sprzętów.

Na powieściach i wierszach Jana Brzechwy wychowało się w Polsce kilka pokoleń. Dziś, 30 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły udali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na sztukę pt. „Pan Kleks” wystawioną przez Narodowy Teatr Edukacji.  Klasy IV i V miały okazję obejrzeć przygody uczniów Akademii pana Kleksa na deskach teatru.

Żywa gra aktorska, współczesna muzyka i kolorowe dekoracje wywarły duże wrażenie na młodych odbiorcach sztuki teatralnej, którzy z entuzjazmem oglądali ultrafioletowe zoo, malowanie smaków czy bitwę na śnieżki w środku lata.

Narodowy Teatr Edukacji nie zapomniał o młodszych widzach. Uczniowie kl. 0-III również odwiedzili Lubań i obejrzeli sztukę pt.  „Ach, ta Pippi!”. Przygody tej rudowłosej dziewczynki ze sterczącymi warkoczykami, przedstawione w ciekawy i wesoły sposób, doskonale trafiły w gust naszych młodych widzów. Mieszkanka Willi Śmiesznotki wprawiła dzieci we wspaniały nastrój, a dopełnieniem atmosfery była muzyka i piękne dekoracje na scenie.

Natalia Dzioba