21 października 2017 10:45 | Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.

18 października  dzieci klas I-III i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji w Olszynie - panem  Mateuszem  Dzioba.

Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego, numerów alarmowych oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu i na  placu zabaw. Pan policjant w formie scenek, z udziałem ochotników, przypomniał podstawowe zasady  udzielania pierwszej pomocy. Następnie wytłumaczył, jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi oraz jak reagować  podczas ataku psa.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.