24 września 2017 21:46 | Aktualności

„Od ziarenka do bochenka”

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w tygodniu atrakcyjnych zajęć dotyczących produkcji chleba.

Trzecioklasiści najpierw odwiedzili miejsca, gdzie można kupić pyszny chlebek. Był to sklep Państwa Kownackich, w którym  uczniowie zobaczyli i poznali nazwy różnego rodzaju pieczywa, wypiekanego z przeróżnych zbóż. A następnie udali się do sklepu Państwa Felczaków, gdzie w asortymencie sklepu mogli odszukiwać produkty zbożowe m.in.: mąki, płatki, kasze. Po powrocie do szkoły  uczestnicy wycieczki pobudzali kubki smakowe, próbując pieczywo pszenne i żytnie z mieszanką zbóż.

Kolejną atrakcją była wycieczka do olszyńskiej piekarni. Podczas pobytu w zakładzie uczniowie zapoznali się z pracą piekarza. Z zainteresowaniem obejrzeli pomieszczenia i maszyny służące do wyrobu i wypieku chleba oraz z zachwytem przyglądali się pracy piekarzy, którzy demonstrowali przygotowanie ciasta do wypieku.

Spotkanie w piekarni zakończyło się na słodko, uczniowie degustowali przepyszne pączki z nadzieniem. Mniam, mniam.