10 czerwca 2017 20:51 | Aktualności

"JEDEN DZIEŃ Z POWSTANIA KOŚCIUSZKOWSKIEGO..."

Rok Tadeusza Kościuszki jest okazją do pogłębienia wiedzy o jednym z większych zrywów niepodległościowych Polski w XVIII wieku. Dla naszej szkoły jest to tym ważniejsze wydarzenie, bo dotyczy patrona placówki – Tadeusza Kościuszki.

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastyczno-literackim Kartka z pamiętnika - jeden dzień z powstania kościuszkowskiego, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Wydział Edukacji i Nauki, natomiast realizatorem Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.

Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona był okazją do wręczenia nagród: Elizie Cymerman, Zuzannie Kopiś, Inez Matusiak, i Zuzannie Sarzyńskiej, które zilustrowały historię powstania kościuszkowskiego i opisały, w formie pamiętnika, jeden dzień tego historycznego wydarzenia.

Gratulujemy!!!