30 maja 2017 18:52 | Aktualności

KONCERT ZESPOŁU "ZBRUCZ"

29 maja  odbył się w naszej szkole charytatywny koncert ukraińskiego zespołu tańca i pieśni "Zbrucz" z Tarnopola.

Grupa artystów z Ukrainy zaprezentowała składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich. Mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać  utworów charakterystycznych dla ukraińskiego folkloru ludowego w wykonaniu  solistek zespołu. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów i pracowników naszej szkoły w entuzjastyczny sposób. Na zakończenie koncertu artyści zaśpiewali, znaną wszystkim piosenkę – ‘Hej, sokoły” i porwali do tańca wszystkie dzieci zgromadzone na sali.

Datki zebrane podczas koncertu zostały przekazane dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu. Nasi uczniowie zorganizowali również zbiórkę przyborów szkolnych i zabawek dla rówieśników z Ukrainy.

W imieniu członków zespołu dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli w jakikolwiek sposób tę szlachetną inicjatywę.