30 kwietnia 2017 17:37 | Aktualności

RODZINNE MALOWANIE PISANEK

12.04.2017 roku w grupie Słoneczka odbyły się zajęcia otwarte pt.: "Rodzinne malowanie pisanek", prowadzone przez panią Elżbietę Tur. Dzieci przygotowały dla rodziców krótki występ dotyczący Świąt Wielkanocnych. Po części artystycznej rodzice wspólnie ze swymi pociechami rozwiązywali różne zadania. Następnie wszyscy zasiedli   do wspólnego malowania jajek oraz wykonywania  odlewów gipsowych przedstawiających kaczki, gąski i koguty.

Na zakończenie zajęć na przedszkolaków czekała niespodzianka. Okazało się, że zajączek wielkanocny pozostawił za drzwiami upominki dla dzieci.

Zajęcia otwarte dla rodziców miały na celu wzmocnienie więzi rodzinnych i prowokowanie sytuacji wyzwalających rodzinną inwencję twórczą. Jednak najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech na twarzy naszych najmłodszych uczniów.