21 kwietnia 2017 17:06 | Aktualności

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

8 kwietnia grupa uczniów klas IV-VI naszej szkoły wybrała się pod opieką pań: Małgorzaty Grzybowskiej, Moniki Majewskiej i Iwony Wieliczkiewicz z wizytą do olszyńskiej piekarni. Panowie Grzegorz, Andrzej i Mariusz Kownaccy pokazali i omówili proces pieczenia chleba i bułek. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat rodzajów wypiekanego pieczywa i używanych do jego powstania składników.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały prezentacji, a następnie zadawały  bardzo wnikliwe pytania. Panowie Kownaccy zachęcali chłopców do wyboru zawodu piekarza, gwarantując praktykę zawodową.

Na zakończenie wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci pączka, a panie, w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi - chlebowe baranki.