06 kwietnia 2017 12:48 | Aktualności

"UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

04.04.2017 r. w Jeleniej Górze odbył się konkurs o bezpieczeństwie dla dzieci i młodzieży pt. „Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym celem konkursu było  wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym. Cel ten zrealizowano w ramach Konkursu, poprzez rozwiązywanie przez uczestników praktycznych problemów zainscenizowanych na stacjach konkursowych.

Jak co roku nasza szkoła przygotowała reprezentacje w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-III reprezentowały: Jagoda Smajda, Wiktoria Chilińska oraz Oliwier Bzdęga, natomiast klasy IV-VI: Julia Grzybowska, Zuzanna Kopiś i Olga Sikora.

Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą, opanowaniem, odwagą oraz praktycznymi umiejętnościami ratowniczymi. Dzieci z kategorii klas I-III zdobyły 7 miejsce na dwadzieścia pięć drużyn z Euroregionu Nysa, podobnie dziewczynki z IV także zajęły 7 miejsce spośród trzydziestu zespołów, przynosząc nam powód do dumy.  Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Irmina Kamińska