Aktualności

31 marca 2017 19:29 | Aktualności

IV WIOSENNY RAJD RODZINNY

To był wspaniały początek wiosny! 25 marca br. odbył się IV Wiosenny Rajd Rodzinny, który wpisał się w tradycję naszej szkoły. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Olszyny Leszek Leśko oraz „Gazeta Olszyńska”. Celem rajdu było przede wszystkim promowanie miasta i gminy Olszyna, propagowanie postaw i umiejętności służących zdrowemu egzystowaniu w społeczeństwie oraz tworzenie warunków do aktywnego spędzania wolnego czasu.

            Już o godz. 9.00 na start przybyli pierwsi sympatycy dwóch kółek, a także zwolennicy wypraw pieszych.  Drużyny składające się z uczniów, ich rodziców i krewnych wyruszyły, wyznaczoną w regulaminie, trasą. Zawodnicy zatrzymywali się we wskazanych punktach, gdzie musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, związanymi z pierwszą pomocą przedmedyczną, zasadami bezpieczeństwa oraz przepisami ruchu drogowego. Nie zabrakło też pytań dotyczących profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia. Uczniowie i ich opiekunowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, a także znajomością historii Olszyny i okolic. Poszczególnym zadaniom towarzyszyło wiele śmiechu i żartów, zwłaszcza kiedy członkowie drużyny musieli pochwalić się sprawnością fizyczną, kręcąc hula hop.  Nauczyciele za poszczególne zadania przyznawali  punkty, dzięki którym można było wyłonić zwycięskie drużyny. Uczestnicy zabawy doskonale poradzili sobie z zestawami pytań i zadań. Nieco zmęczeni, ale w dobrych humorach, dojechali na metę, znajdującą się nieopodal altany przy stawach w lesie w Olszynie Dolnej.  Następnie, by wzmocnić nadwątlone siły, rowerzyści i wędrowcy mogli usiąść przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaski. Na podsumowanie rajdu pani dyrektor Barbara Woźniak wręczyła czterem drużynom wyróżnienia - bony do pizzerii „Toscana”. Jednak dzięki sponsorom żaden uczestnik rajdu nie odjechał bez nagrody.  

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie, Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania fundatorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację rajdu:

Burmistrz Olszyny –Leszek Leśko

„Rocar” -  Krzysztof Błaszczyk

„Toscana” – Małgorzata Hanczewska

Piekarnia w Olszynie – Grzegorz Kownacki

Hurtownia Mięsa i Wędlin – Eugeniusz Waszkiewicz

„Wojtas Meble” – Wojciech Kozina

Nadleśnictwo Świeradów – leśniczy Marek Ślusarczyk, podleśniczy Karol Borecki, nadleśniczy Lubomir Leszczyński.

IV Wiosenny Rajd Rodzinny  upłynął w milej, radosnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim sympatykom za aktywne uczestnictwo i zapraszamy na kolejne rowerowe i piesze zmagania już za rok!

Przeczytano: 354 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: