21 marca 2017 17:50 | Aktualności

KONKURS RECYTATORSKI KL.0 - III

17 marca r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów z klas 0 – III: Ignacy Bruchal, Wiktor Rychlik, Bartłomiej Smusz, Zuzanna Liszkowska, Maja Wojtowicz, Maria Tekiela, Laura Sawicka, Karolina Ignatowicz, Julia Bobowska, Wiktoria Chilińska, Maja Wieliczkiewicz, Daria Lelko, Jagoda Smajda, Julia Kurczewska, Aleksandra Myczkowska, Cyprian Błaszczyk. Dzieci zaprezentowały utwory na temat: " Pomagam innym”. Ocenie podlegała dykcja, interpretacja utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie pięknie recytowali przygotowane wiersze.         Jury w składzie:

p. Ewa Korolewicz - nauczyciel bibliotekarz

p. Anna Mikler - przedstawicielka Gminnej Biblioteki w Olszynie

p. Artur Grabowski – redaktor naczelny „Gazety Olszyńskiej”

Eliza Cymerman - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego

wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Maria Tekiela

II miejsce – Maja Wieliczkiewicz

III miejsce – Maja Wojtowicz

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci - nagrody książkowe. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała pani Jolanta Sobieska.

Marysia Tekiela będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie recytatorskim na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!