18 marca 2017 21:29 | Aktualności

MATEMATYCZNY KANGUR

16 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.  Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Jak co roku w naszej szkole cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VI.

W konkursie udział wzięło 21 uczniów:

z klasy IV:Natalia Ignatowicz, Olga Sikora, Julia Grzybowska, Roksana Rakowiec, Magdalena Czyńska, Sandra Walczak, Kacper Smajda.

z klasyV: Kacper Odziemkowski, Krzysztof Przyszło, Szymon Sokół, Zuzanna Sarzyńska, Jan Danilecki.

z klasy VI: Inez Matusiak, Patrycja Krempczyńska, Filip Sobczak, Eliza Cymerman, Maciej Kopała, Agnieszka Kurzeja, Sergiusz Dublański, Julia Wszołek.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą ogłoszone w maju!

Małgorzata Grzybowska