13 marca 2017 18:37 | Aktualności

ZBUDOWALI DOMKI DLA PTAKÓW

10 marca 2017 roku nasza szkoła zgłosiła się do udział w Konkursie Technicznym, organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu pt. „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”. Celem konkursu jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznych, a także współudział w programie zwiększania populacji ptaków i nietoperzy w naszej okolicy poprzez budowę prawidłowych budek lęgowych.
       Nasi uczniowie-młodzi ekolodzy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy wraz z rodzicami i dziadkami. Niektórzy wykonali nawet po kilka budek. Konkurs w klasach IV – VI przeprowadziła pani Małgorzata Grzybowska, a w  klasach I –III: pani Justyna Jasińska, pani Małgorzata Trzaskacz oraz  pani Jolanta Sobieska.

A oto lista dzieci, które wykonały budki dla ptaków i nietoperzy: kl. I-III: Bartłomiej Smusz, Julia Starzec, Mateusz Rajczakowski, Igor Szelest,Nikola Gutkowska, Karolina Ignatowicz, Sergiusz Remez, Radosław Wróbel, Mateusz Kownacki, Wiktoria Chilińska, Gabriel Starzec, Maja Wieliczkiewicz, Gabriela Przybylak, Rafał Paś, Daria Lelko, Cyprian Błaszczyk; kl. IV-VI: Magdalena Czyńska, Julia Grzybowska, Olga Sikora, Natalia Ignatowicz, Kacper Torba, Brajan Baszak, Krzysztof Przyszło, Szymon Sokół, Wiktoria Masłowska, Marcelina Moroz, Daria Wróbel, Daria Szelest, Patrycja Zielińska, Kaja Remez, Jan Danilecki, Agata Pietrusiak, Inez Matusiak, Natalia Hołyś.

Opracowała-Małgorzata Grzybowska