09 lutego 2017 19:00 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych, 7 stycznia  odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawicieli z Posterunku Policji w Olszynie.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegli przed ślizganiem się na skutych lodem akwenach, a także przed zjeżdżaniem na sankach z pagórków, znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Natomiast dzieci, które pozostają w domach, zostały pouczone o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. W starszych klasach policjanci omówili po raz kolejny zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie z policjantami to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.