07 lutego 2017 20:26 | Aktualności

JUBILEUSZ SZKOŁY

„Ludzie, których się kocha i szanuje;

Miejsca,  które są szczególnie bliskie –

Nigdy nie staną się tylko przelotnym wspomnieniem.”

4 lutego 2017 r. uroczyście obchodziliśmy sześćdziesięciolecie powstania naszej placówki. W murach Szkoły Podstawowej nr 3 wszystkich gości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Barbara Woźniak. Wśród przybyłych byli przedstawiciele Urzędu Miasta: Pan Leszek Leśko – Burmistrz Olszyny, Pani Halina Białoń - Sekretarz Gminy Olszyna, Pan Wiesław Wypych – Przewodniczący Rady Miejskiej. Swoją obecnością akademię uświetnili także Pan Artur Grabowski – redaktor „Gazety Olszyńskiej”, Pan Tomasz Maj – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olszynie, przedstawiciele różnych placówek współpracujących ze szkołą,  emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, absolwenci, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.

Jubileuszową akademię poprowadziła Pani Ewa Korolewicz. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, swoje przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Szkoły. Podziękowała za przybycie dostojnych gości, wspomniała nieżyjących już pracowników placówki a ich pamięć uczczono minutą ciszy. Pani Barbara Woźniak przypomniała również krótki rys historyczny Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie.

Następnie głos zabrał Pan Leszek Leśko. W pełnym ciepłych słów przemówieniu docenił sześćdziesięcioletni  dorobek placówki, doskonałe połączenie jej tradycji z nowoczesną edukacją.

Dzieje budynków szkolnych i pobliskich zabytków oraz ich właścicieli nakreślił zebranym Pan Zbigniew Madurowicz –  historyk i pasjonat naszego regionu.

Kolejnym punktem gali była multimedialna prezentacja zdjęć zgromadzonych w szkole przez wszystkie lata jej istnienia. Był to moment szczególny, ponieważ wielu naszych absolwentów mogło odnaleźć siebie, swoich kolegów i dawnych nauczycieli na pokazywanych fotografiach. Łzy, chwile zadumy i wzruszeń towarzyszyły wszystkim obecnym na sali.

Wreszcie nadszedł czas na część artystyczną gali, którą przygotowali uczniowie kółka teatralnego „Olszynka” pod kierunkiem Pani Małgorzaty Trzaskacz. Dzieci zaprezentowały „Legendę o pięknej i mądrej szlachciance Olszyniance”.

Na koniec nie zabrakło słodkiego akcentu, jubileuszowego tortu, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. W ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować wszystkim nauczycielom, absolwentom i sympatykom szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na jej kolejne sukcesy.