25 stycznia 2017 20:39 | Aktualności

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

25 stycznia uczniowie klasy szóstej odwiedzili otwartą w grudniu 2015 r. salę edukacyjną „OGNIK”, znajdującą się w Komendzie Powiatowej PSP w Zgorzelcu.

„OGNIK” powstał w ramach Rządowego Programu na lata 2015-2018 „Bezpieczna+”, a inicjatorem  utworzenia sali edukacyjnej w naszym regionie jest Komendant Powiatowy PSP mł.bryg.Wiesław Wypych.

Celem głównym programu jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią, szczególnie – w domu, który ma być bezpiecznym azylem.

Szóstoklasiści poznali aspekty pracy strażaka. Przypomnieli sobie również, jak powiadamiać służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem strażaków – instruktorów dzieci przeszły szkoleniową ścieżkę edukacyjną i zwiedziły jednostkę ratowniczo – gaśniczą.

W kolejnych miesiącach zaplanowane są wycieczki wszystkich klas do Zgorzelca i udział dzieci w zajęciach edukacyjnych w „Ogniku”.