19 stycznia 2017 20:52 | Aktualności

GÓRA GROSZA

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Góra Grosza, której organizatorem, XVII już edycji, jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

I w tym roku uczniowie naszej „Trójeczki” nie zawiedli. Każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Jak podaje komisja, złożona z uczniów z poszczególnych klas i pani pedagog, udało nam się zebrać rekordową sumę 806,43 zł. (Dla porównania w ubiegłym roku zgromadziliśmy 388,09 zł).

Oto kwoty, które zebrały klasy:

Kl. „0” – 49, 86 zł.

Kl. II a – 172, 15 zł.

Kl. II b –121, 29 zł.

Kl. III – 175, 33 zł.

Kl. IV- 153, 20 zł.

KL. V –107,15 zł.

Kl. VI – 27, 45 zł.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom!