14 stycznia 2017 22:10 | Aktualności

NA OLIMPIE

Za oknami śnieg i mróz, a w klasie piątej grecki klimat… Uczniowie, przyodziani w tuniki, z boskimi atrybutami w ręku, wzięli udział w uczcie na Olimpie. Oczywiście na stole pojawił się nektar i ambrozja, zapewniająca wieczną młodość i nieśmiertelność.

Po oficjalnej prezentacji „bogów” odbył się turniej wiedzy o starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące mitologii, sztuki i historii Hellady. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu osiągnięć starożytnych Rzymian. W konkursie zwyciężyła Zuzia Sarzyńska, a na drugim miejscu uplasowali się: Patrycja Zielińska i Janek Danilecki.

Dzięki takim zajęciom uczniowie powtórzyli najważniejsze informacje o starożytnych czasach, zdobyte na lekcjach historii, języka polskiego i plastyki. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i humoru.