07 stycznia 2017 16:08 | Aktualności

JEMY WSZYSTKO, CO ZDROWE

W ramach programu promującego zdrowe odżywianie, uczniowie klas 0-VI uczą się zasad zdrowego żywienia oraz higienicznego spożywania posiłków. Poznają rolę witamin oraz innych składników odżywczych potrzebnych do życia.

Program ma na celu uświadomić uczniów i pokazać im zalety świadomego odżywiania się, aby każdy uczestnik programu potrafił wybrać to, co jest zdrowe.

W październiku/ listopadzie uczniowie kl. 0-VI mieli spotkanie z panią pielęgniarką. Zajęcia dotyczyły również zdrowego odżywiania, a przede wszystkim higieny spożywania i przygotowania posiłków.

Klasy młodsze 8 listopada wzięły udział w obchodach Dnia „ Śniadanie Daje Moc” i wraz ze szkołami z całej Polski zjadły wspólne zdrowe śniadanie, które wcześniej dzieci same przyszykowały.  W tym dniu uczniowie przygotowywali zdrowe i pyszne przekąski w postaci koreczków, sałatek i kanapek oraz szaszłyków owocowo-warzywnych.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. II B wraz z wychowawczyniami wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „ Mój przyjaciel z porcji zdrowia”.

Każda z klas wykazała się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania i przygotowała gazetki w klasie, które zachęcają do zdrowego żywienia.